Çelik Kapı
Deco Çelik Kapı
19.04.2019 / 21:20
Deco Çelik Kapı Çelik Kapı | Çelik Kapılar | Yasal Uyarı | Marka İlkeleri ANA SAYFA 
 
DECO ÇELİK KAPI
Çelik Kapı ModelleriÇelik Kapı Modelleri
Daire KapılarıDaire Kapıları
Villa KapılarıVilla Kapıları
Parmak İzi KilitParmak İzi Kilit
Çelik Zırh SistemiÇelik Zırh Sistemi
Çelik Kapı KilitleriÇelik Kapı Kilitleri
Çelik Kapı AksesuarÇelik Kapı Aksesuar
Çelik Kapı KılavuzuÇelik Kapı Kılavuzu
KurumsalKurumsal
ReferanslarReferanslar
Site HaritasıSite Haritası
DECO SHOWROOMDECO SHOWROOM
Bize UlaşınBize Ulaşın


Worldcard
Worldcard ve

Garanti Bonus

Garanti Bonus'a
6 Taksit


Deco Çelik Kapı Klavuzu


Deco Çelik Kapı
Çelik Kapı
<strong>Çelik Kapı</strong> Çelik Kapı
Çelik Kapı

Çelik Kapı İç ve Dış Dinamikleri

Çelik Kapı, celik kapi, çelikkapı, ÇELİK KAPI / Deco Çelik KapıÇELİK KAPI hakkında spekülatif bilgiler yerine, bir çelik kapı resmi üzerinden çelik kapı bölümleri ve çelik kapı kilit sistemleri hakkında bilgi vermenin daha mantıklı olacağını düşündük.

Yandaki çelik kapı resmi bir prototip. Bu çelik kapıyı kendi kapılarımız yerine yabancı bir çelik kapı firmasından seçme nedenimiz, dünyanın neresinde olursa olsun markası ne olursa olsun, standart bir çelik kapının üç aşağı beş yukarı AYNI olduğunu görmenizi sağlamak. 

Çelik Kapı üzerinde oklarla belirlenmiş materyallere ait tüm açıklamalar sayfada aynı numaralandırma ile  mevcuttur.

Amacımız, çelik kapı bölümleri ve bu çelik kapı bölümlerinin varoluş mantığı hakkında fikir edinmeniz.

Bu resim, Çelik kapı iç dinamiği ve evin içinden görüntüsü üzerine kılavuzluk ediyor.. Aşağıdaki resim ise çelik kapınıza dışardan bakıyor..

ÇELİK KAPI BÖLÜMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER:

1-
Çelik Kapı, kasası. Kasa da kapınız için seçmiş olduğunuz kaplama ile kaplanır.

2- Çelik Kapı, kanadında, 2-3 mm arasında değişen kalınlıkta oluklu çelik konstrüksiyon kullanılır. Bu oluklar doğru dolgu malzemesi ile desteklenerek direnç iyice yükseltilir.

3- Çelik kapı, kilit milleri ve mil kutuları. Siz, kapı kilidinizi kilitleyerek devreye sokmadığınız sürece, kaç mil varsa hepsi bu minik kutucuklar içinde uyur! Kilit mil sayısı, kullanılan çelik kapı kilidine göre değişiklik gösterir. Örneğin bizim ülkemizde daha çok, üst tarafta 2 sürgü mil yerine tek milli, “yan üst” ve “yan alt” 3 er milli ve orta mekanizmada 4 milli çelik kapı kilitleri kullanılır. Ve kilitleme 3 turlu ya da 4 turlu olabilir. Çelik Kapıdan kasaya giren millerin boyu da 3-4-5 cm arasında değişiklik gösterir.

4- Çelik Kapı için kullanılan kilitlerde 1000 tane mil de olsa, yani çelik kapı, 1000 noktadan da kilitlense, o noktalar tek bir merkezden çalıştırılır. O merkez de burasıdır.
Zaten o nedenle adı
merkezi kilittir!

Çelik kapı, hırsız tarafından bu bölümde çalışılarak etkisiz hale gitirilir!  İşte biz bir çelik kapı için BEYİN sayılabilcek bu bölümü “çelik kapı çelik zırhı” adını verdiğimiz 7 parçalı çelik lama destelerle takviye ediyoruz.

ÇELİK KAPI ÇELİK ZIRHI  <= tıklayarak kapılarımızın neden güvenli olduğuna bir göz atın!

5- Çelik kapı için hazırlanan çelik kapı kasası, tek parça ve dört köşelidir. 5 numaralı çelik kapı bölümü mermer eşiğin altında da çelik konstrüksiyon olduğunu gösteriyor.  Ayrıca burada çelik kapı kanadı ile eşik arasına izolasyon amacı ile rüzgar, börtü böcek vs girmemesi için özel olarak tasarlanmış süpürgelik olarak adlandırılan çelik kapı aksesuarı bulunur. İsteğe bağlı!

6- Çelik Kapı, Menteşeleri.. Genelde çelik kapılarda 3 menteşe kullanılır. Çelik Kapınızı kasaya bağlar. Üç eksende hareket ederek kapı ayarlarındaki sorunları önleyen bir yapısı  vardır. Çelik Kapı monte edildikten sonra, herhangi bir sorunda yetkili servis tarafından ileride kapı aşağı yukarı ayarlanabilir

7- Çelik Kapı için tasarlanmış, dışardan görünmeyen Alarm. Çelik Kapınız Deco Çelik Kapı ise bu mekanizmaya gerek yoktur!

8- Çelik Kapı, Dürbünü. Derece genellikle 180-270 arasında değişir.

9- Çelik Kapı, Kaplaması. İstediğiniz renk ve çeşitte kaplama seçebilirsiniz.

10- Çelik Kapı, kanadı için A kalite MDF kullanıyoruz. Bu MDF; su, rutubet, ve travmalara yüksek direnç gösterebilen niteliktedir.

11- Çelik Kapı, için kullanılan MDF kalınlığı, ihtiyaç ve talebe göre arttırılabilmektedir. Ayrıca sac oluklarında köpük, kum vs izolasyona destek olarak kullanılabilmektedir.

Çelik Kapı / Deco Çelik Kapı


ÇELİK KAPI, DIŞARDAN GÖRÜNÜM..

1- Bu çelik kapı resminde görmeniz gereken en önemli ayrıntı, dışardan bakan birinin çelik kapı kilidinizin kaç noktadan kilitlediğini anlayamayacağı gerçeğidir.

2- Çelik Kapı üzerinde, 2. kilit adıyla geçen kilit, hizmetçi kilidi olarak bilinir. İsteğe tabiidir. Merkezi kilitten ayrı çalışır ve genellikle dilli ya da tek millidir.

3- Bu resim Çelik Kapı aksesuarlarının tanıtımı için değil, genel olarak kapınızın dışardan nasıl göründüğünü anlatmak için hazırlandı.

Çelik Kapı Aksesuarları hakkında bilgi edinmek için burayı tıklayınız..


 Deco Çelik Kapı / Tüm hakları saklıdır | © 2006 - 2019 | Bilpro Bilgi Teknolojileri 
 Tüm içerik yazı ve resimler Deco Çelik Kapı'ya aittir. İzinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.