Emniyet Kelepçesi / Çelik Kapı Zinciri / Gizli Kelepçe
Deco Çelik Kapı
19.04.2019 / 22:00
Deco Çelik Kapı Çelik Kapı | Çelik Kapılar | Yasal Uyarı | Marka İlkeleri ANA SAYFA 
 
DECO ÇELİK KAPI
Çelik Kapı ModelleriÇelik Kapı Modelleri
Daire KapılarıDaire Kapıları
Villa KapılarıVilla Kapıları
Parmak İzi KilitParmak İzi Kilit
Çelik Zırh SistemiÇelik Zırh Sistemi
Çelik Kapı KilitleriÇelik Kapı Kilitleri
Çelik Kapı AksesuarÇelik Kapı Aksesuar
Çelik Kapı KılavuzuÇelik Kapı Kılavuzu
KurumsalKurumsal
ReferanslarReferanslar
Site HaritasıSite Haritası
DECO SHOWROOMDECO SHOWROOM
Bize UlaşınBize Ulaşın


Worldcard
Worldcard ve

Garanti Bonus

Garanti Bonus'a
6 Taksit


Deco Çelik Kapı Klavuzu


Deco Çelik Kapı
Çelik Kapı
<strong>Emniyet Kelepçesi</strong> Emniyet Kelepçesi
Çelik Kapı

Emniyet Kelepçesi

Emniyet Kelepçesi / Deco Çelik KapıEmniyet Kelepçesi, Gizli Kelepçe ya da Kapı zinciri, çelik kapılarda içerden uygulanmak üzere tasarlanmış güvenlik aksamlarıdır(!)

Biz, siz istediğiniz sürece her kapı aksesuarını takarız. Ancak bazı aksesuarlar konusunda fikrimizi de açıkça beyan etmeliyiz diye düşünüyoruz.

Daha önce de birkaç kez söylediğimiz gibi: Çelik kapı imalatında ana prensip hırsızın işini kolaylaştıracak her türlü uygulamadan kaçınmaktır.

Bu noktada çelik kapı emniyet kelepçesi, gizli kelepçe ya da kapı zinciri uygulamasını irdeleyelim:

Yapılan araştırmalar şunu ortaya koymuştur ki çelik kapı kullanıcılarının kapı dürbününden bakıp, gelen şahsı tanımadıkları halde, kapılarını bu insanlara açma nedenleri; çelik kapıların arkasına yerleştirilen çelik kapı emniyet kelepçesi, kapı zinciri ve "gizli kelepçe" diye tabir edilen materyallerin kendilerini korumaya yeteceğini sanmalarıdır.

Soru-1-: Aslında son derece masum amaçlarla oraya yerleştirilen bu kelepçe ve zincirlerin bazen ölümcül sonuçlar doğurabildiğini medyadan duyuyoruz. Bu nasıl olmaktadır bizi aydınlatır mısınız?

Yanıt-1-: DÜNYANIN NERESİNDE OLURSANIZ OLUN KAPI AÇMANIN BAZI KURALLARI Kapı Zinciri / Deco Çelik KapıVARDIR.

Tanımadığınız birini içeri alamazsınız.. Şimdi siz eğer karşınızdakini tanımadığınız halde, gizli kelepçe ya da zincire güvenerek kapınızı aralarsanız:

GELEN KİŞİ KÖTÜ NİYETLİYSE, ARAYA SERT BİR CİSİM KOYAR VE  ELİNDEKİ BİR BAŞKA SERT CİSİMLE, EMNİYET KELEPÇESİ, KAPI ZİNCİRİ VEYA GİZLİ KELEPÇEYİ RAHATLIKLA ETKİSİZ HALE GETİREBİLİR. İÇERİ GİRDİKTEN SONRA SİZE VEREBİLECEĞİ ZARAR ONUN İNSAFINA KALMIŞTIR!

Daha detayı bilgi için Apartman Kuralları sayfasını okuyunuz!

Gizli Kelepçe / Deco Çelik KapıSoru-2-: Ben aslında bu kelepçeyi küçük çocuğum için istiyorum. Yani ben bazen işe dalıyorum ve o gidip kapıyı açabiliyor. Bu konuda ne diyeceksiniz?

Yanıt-2-: Bir çelik kapıcı olarak çelik kapı sahiplerine defalarca belirttiğimiz şu hususu tekrar hatırlatmakta fayda var:

SAYIN ÇELİK KAPI KULLANICILARI, ÇELİK KAPINIZIN GERÇEKTEN GÖREVİNİ YAPABİLMESİ İÇİN, ONU ZATEN KİLİTLİ TUTMALISINIZ! KAPINIZI KİLİTLEMEZSENİZ, ÇELİK KAPI GÜVENLİK SİSTEMİNİN % 100 ÇALIŞMASINI ENGELLEMİŞ OLURSUNUZ!

Yani çocuk için emniyet kelepçesi, kapı zinciri ya da çelik kapı gizli kelepçesi taktırmak yerine, kapınızı evdeyken de kilitli tutmanız en sağlıklı yöntem olacaktır. Ama tercih her zaman size aittir.


 Deco Çelik Kapı / Tüm hakları saklıdır | © 2006 - 2019 | Bilpro Bilgi Teknolojileri 
 Tüm içerik yazı ve resimler Deco Çelik Kapı'ya aittir. İzinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.